KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

6.5.2017 K pramenům řeky Svitavy se psy a pes přes Rosničku

Pes přes Rosničku - Běh se psem K pramenům řeky Svitavy - Túra se psem

 

Občerstvení možné v bufetu Na Plechárně.

 

MAPA PARKOVÁNÍ

MAPA rosna

 

Obecné propozice pro závody se psy:

Túry jsou konané v duchu dogtrekkingu (běh v duchu canicrossu), především s ohledem na pravidlo, že pes je celou dobu připoutaný k psovodovi (vodítkem a postrojem) – porušení tohoto pravidla je důvodem k diskvalifikaci, a to v případě obdržení stížnosti doložené důkazem (foto, svědek).

Závod v běhu se psy vyžaduje vhodnou výstroj. Pes startuje v postroji (nikoli na obojku) s ohledem na předpoklad, že pes poběží v tahu. Psovod by měl mít ideálně sedák a vodítko s amortizérem, které tlumí cukání.

Vzhledem k bezpečnosti při akci, žádáme také ty, kteří se budou chtít túry účastnit mimo soutěž, aby během túry neměli své psy na volno. (Chcete-li, aby si spolu pejskové pohráli, vzájemně se na tom domluvíte, prosím informujte se u organizátora, kde je možné pejsky pustit společně na volno – vždy mimo trasu a pouze v případě, že jsou vaši pejskové ovladatelní). Děkujeme za pochopení!

Účastník absolvuje závod na vlastní nebezpečí a dobrovolně, zodpovídá za své chování i chování svého psa. Pes musí být zdravý, v dobré kondici, s platným očkováním, což podléhá kontrole při veterinární přejímce. Psovod dodržuje základní hygienické a bezpečností zásady (uklízet exkrementy po psu apod., v městských částech trasy dodržuje bezpečnost spojenou se silničním provozem). Obecně platí zásady Zákona o ochraně zvířat proti týrání.

Chůze i běh je člověku přirozený pohyb. Není v naší moci uhlídat, kdo jde a kdo běží. Stížnost typu: „on běžel, ale je hlášený na túru“ není v našich silách řešit, volte kategorii, která vám vyhovuje více, nebojte se výzvy, zkuste, co ve vás je. Nezapomínejte, prosím, na to, že tyto závody pořádáme především proto, abychom se bavili, trávili volný čas s našimi chlupáči, rodinou, kamarády a ještě v přírodě. Pokud někdo chce jít běžecký závod nebo běžet túru, je to jeho osobní volba.

Na ocenění má právo každý přihlášený účastník, který dorazí do cíle, a to účastnickým balíčkem (většinou balíček pamlsků pro pejska, slevový kupón, atp.). Hlavní cenu a medaili získávají 3 účastníci s nejrychlejším časem a potvrzením všech kontrolních bodů (zaznačeno do kartičky závodníka).

Tým se skládá z jednoho člověka a jednoho psa, v případě túry může být v týmu psů více. Samostatný lidský jedinec může trasu absolvovat, ale mimo soutěž. Tým může mít další lidský doprovod, cenu, medaili a diplom v případě umístění se na prvních příčkách získává pouze registrovaný tým (jeden psovod + pes nebo více psů).

Důvodem k diskvalifikaci (ne důvodem k nedostání účastnického balíčku a pamětního listu) je nepotvrzení kontrolních bodů.
V případě, že závodník doběhne, avšak nebude mít zaznačené kontrolní body, může se pro označení kontrolních bodů vrátit. K okamžité diskvalifikaci ze závodu je důvodem hrubé zacházení se psem viz. Zákon na ochranu zvířat proti týrání 246/1992 Sb.

Klub pejskařů pozitivního tréninku, z. s. si vyhrazuje právo měnit termín, případně zrušit akci.

Povinná výbava: nabitý mobilní telefon (kontakt uveďte v přihlášce, pro případ, že bychom vás nemohli do večera najít), potvrzení o platném očkování psa (nutné pouze k prezenci).

Doporučená výbava: Pevná obuv, sportovní oblečení, voda pro psa, dobrá nálada.