kppt@email.cz

O nás

Naší prioritou je především umožnit členům i veřejnosti osvětu v oblasti kynologie. Cílem je výchova a výcvik psů, založená na metodách pozitivní motivace, rozvoj kynologických sportů. Vzdělávání, organizace a realizace kurzů, besed a seminářů s odborníky. Provádění canisterapie jako léčebné metody se psy. Organizování a realizace volnočasových a preventivních aktivit se psy a akcí pro členy i veřejnost, podpora organizací, které se zabývají péčí o psy (př. útulky apod.), umožnění kontaktu se zvířetem.

Klub pejskařů pozitivního tréninku se zaměřuje na výchovu psů a vzdělávání jejich majitelů v oblasti tréninku různých sportů se psy, na organizaci a pořádání seminářů, přednášek a kurzů. Realizuje turistické akce pro aktivní pejskaře po okolí svitavského regionu. Zveřejňuje akce atraktivní pro majitele a chovatele psů, které se v okolí konají.

Agility

Agility je sport pro aktivní tým psa a psovoda. Tento sport je v současné době velmi populární a vyhledávaný. Pes překonává na základě psovodova navádění parkur složený ze skokových a zónových a dalších překážek v časovém limitu.

Klikr trénink

Jedná se o výchovu a výcvik psa založeném na pozitivní motivaci psa, při kterém je používána pomůcka zvaná klikr. Někteří majitelé či chovatelé psů považují cvičení s klikrem spíše za životní styl než metodu výchovy a výcviku.

Dogtrip, dogtrek, dogmaraton

Dogtrekking je definován jako extrémní vytrvalostní sport, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.