KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

O nás

Naší prioritou je především umožnit členům i veřejnosti osvětu v oblasti kynologie. Cílem je výchova a výcvik psů, založená na metodách pozitivní motivace, rozvoj kynologických sportů. Vzdělávání, organizace a realizace kurzů, besed a seminářů s odborníky. Provádění canisterapie jako léčebné metody se psy. Organizování a realizace volnočasových a preventivních aktivit se psy a akcí pro členy i veřejnost, podpora organizací, které se zabývají péčí o psy (př. útulky apod.), umožnění kontaktu se zvířetem.

Klub pejskařů pozitivního tréninku se zaměřuje na výchovu psů a vzdělávání jejich majitelů v oblasti tréninku různých sportů se psy, na organizaci a pořádání seminářů, přednášek a kurzů. Realizuje turistické akce pro aktivní pejskaře po okolí svitavského regionu. Zveřejňuje akce atraktivní pro majitele a chovatele psů, které se v okolí konají.

Agility

Agility je sport pro aktivní tým psa a psovoda. Tento sport je v současné době velmi populární a vyhledávaný. Pes překonává na základě psovodova navádění parkur složený ze skokových a zónových a dalších překážek v časovém limitu. Tréninky se dělí dle úrovně týmu na začátečníky a pokročilé. Více o tréninku se dozvíte na odkaze: http://www.kppt.cz/agility/

Dogdancing

Dogdancing je souhra psa a psovoda. Je to předvádění různých triků na hudbu. V Dogdancingu se dají skládat i zkoušky.

Klikr trénink

Jedná se o výchovu a výcvik psa založeném na pozitivní motivaci psa, při kterém je používána pomůcka zvaná klikr. Někteří majitelé či chovatelé psů považují cvičení s klikrem spíše za životní styl než metodu výchovy a výcviku.

Nosework

Nosework je možno přeložit jako „práce nosem“. Pes vyhledává ukrytou skořici a pomerančovou kůru.

Dogtrip, dogtrek, dogmaraton

Dogtrekking je definován jako extrémní vytrvalostní sport, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.

Dornova metoda

Jedná se o jemnou manuální techniku, při které dochází k ošetření opěrného aparátu a regulaci chybných postavení kostí a kloubů za pohybu ošetřovaného. Je to celostní a celotělová terapie, která však neslouží k diagnostice (pokud má zvíře pohybový problém je nutné nejdříve vyšetření veterinárním lékařem a jeho souhlas s ošetřením). Při ošetření se nezaměřuje na problémová místa.

Dokumenty

Členové

Veronika Palová, předsedkyně KPPT, z.s. (tel.: 773 552 419)

Michaela Paulíčková, místopředsedkyně KPPT, z.s. (tel.: 737 960 045)

Helena Krejčí, jednatelka KPPT, z.s. (Tel.: 723 666 867)

Hana Kubešová, hospodářka KPPT, z.s.

Pája Lipavská

Aneta Jiráčková

Adéla Švarcová

Julie Vrabcová

Rostislav Zdražil

Jana Řeháková