KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

TÚRY _ ZHODNOCENÍ

V sobotu 5. listopadu se konala letos poslední túra se psy pořádaná Klubem pejskařů pozitivního tréninku, tentokrát v Opatovci u Svitav. Závodu se zúčastnilo 35 týmů, výsledovka zde: http://www.kppt.cz/opatovecky-tura/. Vyšlo nám počasí pod mrakem, což je pro spoustu pejsků i psovodů ideální. Túry pořádáme druhým rokem a pro velký zájem i na příští rok vypisujeme harmonogram akcí tohoto a obdobného druhu. Na našich túrách se schází pejskaři z různých koutů republiky, jezdí za námi týmy i z Prahy, Brna nebo Ostravy. Pokaždé panuje veselá přátelská atmosféra, čehož si velmi ceníme. Čím dál častěji se v našich řadách objevují ambiciózní běžci, pro které budeme v příští sezóně některé naše akce upravovat na bázi canicrossu.
V letošním roce jsme uskutečnili 3 túry se psy, nepočítaje Svitavský dogmaraton 2016. Mimo Opatoveckou túru se jedná o Janovstostrakovskou túru, kterou absolvovalo 23 týmů, Opatovskou túru i za deštivého počasí překonalo 30 týmů. Mezi známá jména, která často zaznívají při vyhlašování výsledků, patří například Oldřich Klusoň a Danny, Nikola Králová a Bekky, Eliška a Aleš Dytrtovi a jejich parťáci Arnnold a Artur. Pro příští rok plánujeme uskutečnit druhý ročník Svitavského dogmaratonu 2017 a věříme, že se z této události stane akce tradiční. Informace o akcích sledujte na www.kppt.cz nebo na našem facebooku, najdete zde také výsledovky, startovky a fotogalerie.
Musím konstatovat, že mě při každém závodu něco překvapí, poučí, že nejsou hranice a vytrvat znamená vyhrát, ať už závod nebo osobní rekord nebo jen dojít do cíle, zdolat trasu s hendikepovaným pejskem, který je například hluchý nebo při neštěstí přišel o nohu, nebo se dostat zpět do kondice po operaci kolene, dojít do cíle, přestože několikrát na trase zabloudíte a jdete spoustu kilometrů navíc, předběhnout závodníky o 30 let mladší. Moc bych za tyto zkušenosti chtěla našim závodníkům poděkovat. Velmi nás těší pozitivní odezva a zájem. Víme, že máme pořád co pilovat.
Letos se nám podařilo navázat dlouhodobou spolupráci se sponzory, kteří nás podporují nejen materiálně formou cen na závody, ale také morálně. Jedná se hlavně o mazlíčky z Mazlíčkova ráje (www.mazlickuvraj.cz), Terezii a spol. z Hladové feny (www.hladovafena.cz), manžele Ciprovi z Non-stop dogwear (www.non-stopdogwear.cz) a Pavlu z Běhejsepsem.cz (www.behejsepsem.cz), dále také Calibra – krmivo www.mojecalibra.cz a www.pethome.cz, Sokol Falco (www.sokolfalco.com), DTP Centrum, kterým velice děkujeme a věříme, že si zachováme jejich přízeň. Také děkujeme těm, kteří podpořili naše akce jednorázově, firmě Progres Liberec, Nakladatelství Plot, časopis Psí sporty, Občanské sdružení Hiporehabilitace Baneta, Obojky Blackarry. Díky patří i obcím, které rády podpořili akce konané ve své lokalitě, jedná se o město Svitavy, obec Opatov, Koclířov a Opatovec.

Těšíme se na příští sezónu!

Míša a Hanka, organizační tým túr se psy z Klubu pejskařů pozitivního tréninku!

Díky díky, snad je to vše.

Měj se, Míša.