KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

K pramenům řeky Svitavy se psy II a Pes přes Rosničku

6. května 2017

Nyní poprvé dělíme trasy na turistickou a běžeckou, volte prosím dle svých možností a sil :). Délky tras upřesníme brzy.

Dvě závodní trasy:
Túra se psy: 10 – 25km (chůze/popobíhání)
Běh se psem: 2-3,5 km (běh)

Místo: Plechárna u rybníku Rosnička (49.7709331N, 16.4552758E).

Prezentace a start:

Túra se psem:
Prezentace: 8,30
Start: 8,00 (vždy po 30 sekundách)

Běh se psem:
Prezentace: 9,00
Start: 9,30 (vždy po 30 sekundách)

Startovné ve všech kategoriích: 50,-Kč

Vyhlášení Túry se psy proběhne po tom, co do cíle dorazí nejméně 80% závodníků. Vyhlášení Běhu se psy proběhne, až dorazí všichni závodníci do cíle

Přihlásit se můžete vyplněním formuláře na:
Túra se psem: přihláška na túru
Běh se psem: přihláška na běh

Kapacita je z organizačních důvodů stanovena na 60 týmů dohromady v obou kategoriích.

Štěstí přeje odvážným, proto i v nepřízni počasí vyrážíme!!!

Drobné občersvení a čaj bude na místě zajištěno.

Obecné propozice pro závody se psy:

Túry jsou konané v duchu dogtrekkingu, především s ohledem na pravidlo, že pes je celou dobu připoutaný k psovodovi (vodítkem a postrojem) – porušení tohoto pravidla je důvodem k diskvalifikaci. Oproti oficiálnímu dogtrekkingu se túry liší v překonávané vzdálenosti. Připravujeme trasy v rozmezí přibližně 10 – 25 km.

Závod Běh se psy vyžaduje vhodnou výstroj. Pes startuje v postroji (nikoli na obojku) s ohledem na předpoklad, že pes poběží v tahu. Psovod by měl mít ideálně sedák sedák a vodítko s amortizérem, které tlumí cukání.

Vzhledem k bezpečnosti při akci, žádáme také ty, kteří se budou chtít túry účastnit mimo soutěž, aby během túry neměli své psy na volno. (Chcete-li, aby si spolu pejskové pohráli, vzájemně se na tom domluvíte, prosím informujte se u organizátora, kde je možné pejsky pustit společně na volno – vždy mimo trasu a pouze v případě, že jsou vaši pejskové ovladatelní). Děkujeme za pochopení!

Účastník absolvuje závod na vlastní nebezpečí a dobrovolně, zodpovídá za své chování i chování svého psa. Pes musí být zdravý, v dobré kondici, s platným očkováním (kontrolujeme při prezenci). Psovod dodržuje základní hygienické a bezpečností zásady (uklízet exkrementy po psu apod., v městských částech trasy dodržuje bezpečnost spojenou se silničním provozem).

Chůze i běh je člověku přirozený pohyb. Není v naší moci uhlídat, kdo jde a kdo běží. Stížnost typu: „on běžel, ale je hlašený na túru“ bohužel není v našich silách řešit, volte proto prosím kategorii, která vám vyhovuje více, nebojte se výzvy, zkuste, co ve vás je. Nezapomínejte, prosím, na to, že tyto závody pořádáme především proto, abychom se bavili, trávili volný čas s našimi chlupáči, rodinou, kamarády a ještě v přírodě.

Na ocenění má právo každý přihlášený účastník, který dorazí do cíle, a to účastnickým balíčkem (většinou balíček pamlsků pro pejska, slevový kupón, atp.). Hlavní cenu a medaili získávají 3 účastníci s nejrychlejším časem a potvrzením všech kontrolních bodů (zaznačeno do kartičky závodníka) a ceny získávají také další 3 účastníci, kteří se se svým časem a splněnými podmínkami umístí na 4. – 6. pozici.

Tým může mít i další lidský doprovod, cenu, medaili a diplom v případě umístění se na prvních příčkách získává pouze registrovaný tým (jeden psovod + pes nebo více psů).

Důvodem k diskvalifikaci (ne důvodem k nedostání účastnického balíčku a pamětního listu) je nepotvrzení kontrolních bodů.
V případě, že závodník doběhne, avšak nebude mít zaznačené kontrolní body, může se pro označení kontrolních bodů vrátit. K okamžité diskvalifikaci ze závodu je důvodem hrubé zacházení se psem viz. zákon o 246/1992 Sb.

Klub pejskařů pozitivního tréninku, z. s. si vyhrazuje právo měnit termín, případně zrušit akci.

Povinná výbava: nabitý mobilní telefon (kontakt uveďte v přihlášce, pro případ, že bychom vás nemohli do večera najít), potvrzení o platném očkování psa (nutné pouze k prezenci).

Doporučená výbava: Pevná obuv, sportovní oblečení, voda pro psa, dobrá nálada.