KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

Na besedu je možné přijít i bez předchozího přihlášení!

Členové Klubu pejskařů pozitivního tréninku by Vás rádi pozvali na seminář s MVDr. Jiřím Douskem, Ph. D.
Seminář je zaměřený na práva a povinnosti pejskařů.

Máte psa a dostáváte se někdy do situací, které nevíte jak vyřešit?

„Venčíte svého pejska, který je vychovaný a poslouchá Vás, ale bohužel se nemusí s některými ostatními pejsky? Toto je třeba i můj případ a běžně se nám stává na vycházce následující scéna: Psa mám na vodítku a proti nám najednou běží „nějaký“ pesan a páníček z dálky volá, nebojte se, on nic nedělá. Já se v tu chvíli modlím, aby to byla aspoň fenka. Je mi jasné, že pokud to bude pes, může to mít neblahé následky. Co potom, když se opravdu něco stane? Kdo je v právu?“

„Máte souseda, jehož pes od rána do večera štěká?“ Bohužel ten pes za to nemůže a páníček s tím nic nehodlá dělat? No a napadlo Vás zda máte nějaká práva a na koho se obrátit o pomoc?

„Máte psa, který občas prožene nějakou tu slepici či kočku? a napadá Vás někdy scénář jako z filmu, co budu dělat, až ji jednou opravdu chytí?“ Nebo Vás podobný případ napadá při návštěvě lesa?

Toto a ještě mnohem víc Vám zodpoví MVDr. Jiří Dousek, Ph.D.

Pan Doušek pracoval jako praktický veterinární lékař. Od roku 1971 pracoval na Státním veterinárním ústavu v Liberci ve specializovaném pracovišti pro masožravce a podílel se např. na diagnostice vztekliny v ČR. Byl inspektorem Státní veterinární správy ČR a vedoucím odboru laboratorní diagnostiky SVS ČR, následně vedl oddělení Informačního centra SVS ČR. V roce 1999 byl jmenován vedoucím oddělení SVS ČR pro ochranu a péči o pohodu zvířat. Podílel se na přípravě zákona na ochranu zvířat proti týrání a jeho prováděcích předpisů a jejich realizaci v praxi. Od roku 1993 byl členem Ústřední komise pro ochranu zvířat, kde vykonával funkci předsedy Výboru pro ochranu hospodářských zvířat, tuto činnost ukončil v roce 2007. Podílel se na sledování nákazové situace v chovech psů a vývoji očkovacích látek. Mimo odborné články ve vztahu ke kynologii (např. „Porušování podmínek v chovech psů“ – Veterinářství 2013) je autorem dvou vydání příručky „Pes v zrcadle předpisů“.

 

Program bude uzpůsoben vašim potřebám a dotazům.

Kde: Nadační dům Josefa Plívy
Náměstí Míru 138/80
568 02. Svitavy

Cena: 140,- nečlenové KPPT, z. s. 120,- členové KPPT, z. s.

Počet účastníků je limitovaný na 40 osob. Hlásit se můžete na kppt@email.cz nebo zde přihláška na besedu MÁM PSA
Seminář prosím uhraďte předem na č.ú. 2500756794/2010, jako VS uveďte datum konání semináře 07052016. Do poznámek napište Vaše jméno a příjmení.