KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

KOCLÍŘOVSKÁ TÚRA

Fotografie z Koclířovské túry, 4.11.2017    výsledky_ženy    výsledky_muži

Zveme vás na Koclířovskou túru se psy.
Propozice:

Trasa: 15 – 17 km, lesní zpevněné cesty, drobný štěrk, hlína, asfalt

Prezentace a vet. přejímka: 8,00 – 8,30
Start: 8,30 (jednotlivě po 1 minutě)
Startovné: 50 Kč za tým (platí se hotově při prezenci).
Na túru se lze registrace i na místě, ale pro závodníky, kteří se registrují předem (do 1.11. 2017) budeme mít připravený účastnický list a účastnický balíček.
Vyhlášení Túry se psy proběhne po tom, co do cíle dorazí nejméně 80% závodníků. Vyhlašujeme 3 místa ve dvou kategoriích: ženy, muži.
Pes nebude absolvovat túru na stahovacím a už vůbec ne ostnatém obojku! Volte prosím především postroj nebo kšíry.
Štěstí přeje odvážným, proto i v nepřízni počasí vyrážíme!!!
Občerstvení možné v bufetu na fotbalovém hřišti.
Obecné propozice pro závody se psy:
Túry jsou konané v duchu dogtrekkingu, především s ohledem na pravidlo, že pes je celou dobu připoutaný k psovodovi (vodítkem a postrojem) – porušení tohoto pravidla je důvodem k diskvalifikaci, a to v případě obdržení stížnosti doložené důkazem (foto, svědek).
Vzhledem k bezpečnosti při akci, žádáme také ty, kteří se budou chtít túry účastnit mimo soutěž, aby během túry neměli své psy na volno. (Chcete-li, aby si spolu pejskové pohráli, vzájemně se na tom domluvíte, prosím informujte se u organizátora, kde je možné pejsky pustit společně na volno – vždy mimo trasu a pouze v případě, že jsou vaši pejskové ovladatelní). Děkujeme za pochopení!
Účastník absolvuje závod na vlastní nebezpečí a dobrovolně, zodpovídá za své chování i chování svého psa. Pes musí být zdravý, v dobré kondici, s platným očkováním, což podléhá kontrole při veterinární přejímce. Psovod dodržuje základní hygienické a bezpečností zásady (uklízet exkrementy po psu apod., v městských částech trasy dodržuje bezpečnost spojenou se silničním provozem). Obecně platí zásady Zákona o ochraně zvířat proti týrání.
Chůze i běh je člověku přirozený pohyb. Není v naší moci uhlídat, kdo jde a kdo běží. Stížnost typu: „on běžel“ není v našich silách řešit. Nezapomínejte, prosím, na to, že tyto závody pořádáme především proto, abychom se bavili, trávili volný čas s našimi chlupáči, rodinou, kamarády v přírodě. Pokud někdo chce někdo běžet, je to jeho osobní volba.
Na ocenění má právo každý přihlášený účastník, který dorazí do cíle s potvrzenými všemi kontrolními body, a to účastnickým balíčkem (většinou balíček pamlsků pro pejska, slevový kupón, atp.). Hlavní cenu a medaili získávají 3 účastníci s nejrychlejším časem a potvrzením všech kontrolních bodů (zaznačeno do kartičky závodníka).
Tým se skládá z jednoho člověka a jednoho či více psů. Samostatný lidský jedinec může trasu absolvovat, ale mimo soutěž. Tým může mít další lidský doprovod, cenu, medaili a diplom v případě umístění se na prvních příčkách získává pouze registrovaný tým (jeden psovod + pes nebo více psů).
Důvodem k diskvalifikaci (ne důvodem k nedostání účastnického balíčku a pamětního listu) je nepotvrzení kontrolních bodů.
V případě, že závodník dorazí do cíle, avšak nebude mít zaznačené kontrolní body, může se pro označení kontrolních bodů vrátit. K okamžité diskvalifikaci ze závodu je důvodem hrubé zacházení se psem viz. zákon na ochranu zvířat proti týrání 246/1992 Sb.
Klub pejskařů pozitivního tréninku, z. s. si vyhrazuje právo měnit termín, případně zrušit akci.
Povinná výbava: nabitý mobilní telefon (kontakt uveďte v přihlášce, pro případ, že bychom vás nemohli do večera najít), potvrzení o platném očkování psa (nutné pouze k prezenci).
Doporučená výbava: Pevná obuv, sportovní oblečení, voda pro psa, dobrá nálada.