KPPT, z.s., IĆO 03787532 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 737 960 045 - Michaela Paulíčková, 723 666 867 - Helena Krejčí

Aprílový dogmaraton 2023

8. Aprílový dogmaraton je zařazena do seriálu MČR dogmaratonu.

VÝSLEDKY: klikni zde

PROPOZICE

Termín: 22.4.2023

Základna: Sušice 150, 571 01 Moravská Třebová

Přihlašování: https://my.raceresult.com/232290/registration?mode=1&contest=-1

Po odeslání přihlášky budou každému závodníkovi odeslány podklady k platbě (číslo účtu a variabilní symbol). Přihlášení je kompletní po připsání platby na účet klubu.

Uzávěrka: 15.4.2023

Startovné:

DOGMARATON 400 Kč
SHORT 300 Kč
BABY 100 Kč

Zahraniční účastníci platí původní startovné až na místě.

Se psem zapůjčeným z útulku na trasu SHORT a BABY (pes z útulku nebude absolvovat Dogmaraton) je startovné poloviční, členové KPPT či psi členů KPPT s psovodem nečlenem startují ZDARMA.

Startovné je po zaplacení nevratné, lze převést na náhradníka s dostatečným předstihem. Přihlášení je možné i po uzávěrce, je však o 100,- Kč vyšší a platí se až na místě konání akce.

Trasy:

 • DOGMARATON (42 +/- 5 km) – ženy (DW), muži (DM),
 • SHORT (20 +/- 5 km) – ženy (SW), muži SM),
 • BABY (do 10 km) – nesoutěžní trasa.

Prezence a veterinární přejímka od 6:30 do 9:00 (platí pro všechny startující)

Pes musí být očkován povinným očkováním a závodu se účastní s odstupem min. 7 dní od vakcinace, podléhá kontrole očkovacího průkazu. Pes musí být řádně očipován. Pes musí být zdravý.

Start

7:00 – 9:00 hod platí pro všechny kategorie
Startuje se pomocí elektronické časomíry. Každý závodník při prezenci dostane čip, který vrátí ihned po doběhnutí do cíle. Upevnění ideálně na noze závodníka pomocí neoprenového pásku. V případě ztráty čipu je závodník povinen zaplatit 200 kč.
Startuje se v libovolném pořadí.

Mapy

Potřebný výřez obdrží každý závodník při prezenci, příp. dle vlastního uvážení – KČT č. 50.

Pravidla

Pravidla pro dogmaraton se řídí pravidly www.mcr-dogmaraton.cz

POZOR ZMĚNA!! trasu dogmaraton lze absolvovat se psem starším 18 měsíců.

Kontrolní body

Na trati bude několik kontrolních bodů s kleštičkami, jimiž si závodník do startovací karty označí návštěvu kontrolního bodu. V případě, že kleštičky u kontrolního bodu chybí (zapříčiněním cizí osoby), je nutné projití kontrolou zdokumentovat fotografií závodníka u příslušného kontrolního bodu.
Alespoň na jednom kontrolním bodu bude „živá kontrola“.
Případné náhodné kontroly se zaměří zejména na dodržování zákazu volného pohybu psů a na kontrolu povinné výbavy.

Povinná výbava pro trasu DOGMARATON

Může být kontrolována na startu, kdekoli na trati i po příchodu do cíle!

 • pitná voda pro závodníka min. 0,5 l a pitná voda pro psa min. 0,5 l (může být ve společné nádobě),
 • miska na vodu pro psa,
 • lékárnička (1x obvaz hotový, 1x obinadlo elastické, 5x náplast s polštářkem, 1x izotermická fólie),
 • dvě botičky pro každého psa,
 • mapa dané oblasti – stačí ta od pořadatele,
 • čelová svítilna nebo baterka, (na uvážení závodníka může být i ta v telefonu),
 • startovací karta, kterou dostanete při prezenci,
 • reflexní prvky (počítají se i ty, které jsou součástí oblečení).

Doporučená výbava

 • Pro trasu DOGMARATON: mobil, doporučujeme náhradní baterie do čelovky, nabíječku či náhradní baterii do mobilu, dle uvážení bivakové potřeby (stan, karimatka, alumaka…), pláštěnka.
 • Pro trasy SHORT, BABY: pitný režim pro psovoda a psa, náplasti, mobil, pláštěnka.

Zahraničním účastníkům doporučujeme uzavřít pojištění léčebných náhrad!

Nocleh: nocleh je možný v areálu ve vlastních stanech nebo autech. Ti co si chtějí dopřát větší komfort, nechť zkusí využít nabídky některého místního penzionu (každý dle vlastního výběru). V areálu bohužel nejsou sprchy.

Vyhlášení výsledků:

DOGMARATON – sobota 18 hod (v cíli bude alespoň 80 % závodníků).
SHORT – sobota v 17 hod
Uvedené časy jsou orientační a mohou se měnit, podle toho, kdy závodníci dorazí do cíle. Výsledný čas a aktuální pořadí bude online.
Ceny si budou účastníci přebírat výhradně osobně v době určené pořadatelem. Kdo se vyhlášení nezúčastní, ztrácí nárok na ceny. Po předchozí osobní domluvě s pořadatelem může ceny převzít pověřená osoba.
Vyhlašujeme vždy 3 nejrychlejší závodníky a tři nejrychlejší závodnice v kategorii DOGMARATON a SHORT, všichni ostatní, řádně přihlášení závodníci obdrží drobnou pozornost za účast.

Odpovědnost účastníka:
Účastník je plně zodpovědný za chování své a svého psa po celou dobu konání akce, a to jak na trati, tak v prostoru ubytování. Je zakázáno používat fyzického pobízení, trestání a bolest působících pomůcek (pokud není zapotřebí použít fyzické síly při roztržce mezi psy). Účastník je povinen poskytnout psovi v případě potřeby první pomoc a vyhledat pomoc nejbližšího veterinárního lékaře. Pokud to vyžaduje zdravotní stav psa, musí jej z akce vyřadit. V takovém případě není účastník klasifikován. Účastník je povinen ohlásit pořadateli, že odstupuje ze závodu.

Obecné podmínky účasti

Účast v závodu je umožněna pouze za dodržení všech ustanovení zákona. č.246/1992 Sb. (zákon na ochranu zvířat proti týrání) a č.77/2004 Sb. v platném znění. Každý účastník ručí za škody způsobené svým psem.
Pes musí být po celou dobu závodu na vodítku (pružné šňůře, atp.), volný pohyb psa není možný! Pes nebude závod absolvovat na ostnatém ani škrtícím obojku, nejlépe bude vybaven postrojem a klasickým obojkem pro případ, že by se během cesty postroj pokazil. Závodníci jsou při závodu odkázáni sami na sebe, vstupují do něj na vlastní nebezpečí.
Závodník, který odstoupí z trasy, je povinen o tom telefonicky nebo osobně informovat pořadatele. Odvoz z trati za poplatek 50-200 Kč na požádání závodníka (dle vzdálenosti) pouze v čase 8 – 20 hod.
V případě vážnějšího zranění psovoda, volejte ihned 155. V případě zranění psa, volejte organizátorům, kteří pro akci zajistili veterinární pohotovost.
Závodník mladší 15 let se může akce zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby.
Závodníci ve věku 15 – 18 let předloží u prezence písemný souhlas zákonného zástupce.
Ohleduplné chování k přírodě a ostatním účastníkům je pro účastníky samozřejmost.
Případné protesty, návrhy na diskvalifikaci účastníků atp. je nutné nahlásit pořadateli před samotným vyhlášením s důkazním materiálem, případně svědkem situace vedoucí k diskvalifikaci.

Diskvalifikace:

– Při chybném označení kontrolního bodu (kontrolní bod nebude označen vůbec, bude zřejmé že byly použity jiné kleštičky, znak kleštiček nebude kompletní, při ztrátě kartičky).
– Při hrubém, nelidském zacházení se psem.
– Absolvování trasy v opačném směru.