KPPT, z.s. Koclířov 119, 569 11 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 728 128 092 - Michaela Cichá, 723 666 867 - Helena Krejčí

COURSING

Zveme Vás na coursingový trénink. Zůčastnit se mohou všechna psí plemena.
Běhat se bude v přirozeném terénu na louce v Koclířově – areál Zdraví (naproti obecnímu úřadu, kde je možné také parkovat).

Mapa místa: https://mapy.cz/s/1Zzdw

Poběží se 2 tréninkové běhy, cena jednoho běhu je 50 kč.

 

Start: 10 hodin

co sebou: očkovací průkaz, dostatek vody a nějaké zázemí, kde bude mít pejsek klid. U potenciálně agresivních pejsků si vezměte náhubek.


Přihlášky vyplňujte na odkaze: https://goo.gl/forms/WYtZdWoQdFifPoX03

Co je coursing?

Coursing je moderní kynologický sport určený pro psy všech plemen a velikostí, založený na přirozené touze psa lovit a pronásledovat kořist. Jedná se o terénní běh za umělou návnadou, která simuluje skutečný pohyb zajíce. Pes má za úkol tuto návnadu chytit. Při coursingu rozvíjí svoji rychlost, obratnost, vytrvalost, ale také inteligenci a schopnost spolupracovat s ostatními psy. Délka trasy 600 – 900 m.

více informací o coursingu najdete zde: www.ceskypes.cz

mezinárodní dostihový a coursingový řád FCI

mezinárodní dostihový a coursingový řád FCI (EN)

coursingový řád klubu Český pes

foto z akce: http://hkubesova.rajce.idnes.cz/Coursing_-_trenink/

 

2 Komentářů

  1. LeKy

    Dobrý den, tento sport me zaujal,jsem si totiž jista tim, že by naší fenku bavil.Je totiž vášnivý lovec,proto už bohužel nechodí v lese na volno. Říkám si akorát, jak tomu psovi vysvětlit, ze ho tímto sportem nepodporuji v aktivitě běhání za „živým cílem“? Nemyslím si,že by byla neposlusna,ale jakmile vidi „živý cil“ a nestihnu ji zastavit hned – je neodvolatelna. Děkuji za Vasi odpověď.

    1. Helena Krejčí (Autor)

      Dobrý den, ono hodně bude záležet na povaze fenečky, ale už jsem se setkala s lidmi, kteří se věnují se svými pejsky coursingu právě proto, aby minimalizovali útěky za zvěří v lese. Psovi totiž tímto sportem nabízíte aktivní pohyb s možností „lovu“ 🙂 a tím pádem to pro něj není tak vzácné a také je více fyzicky unaven, takže v lese pak nemá takovou potřebu. Ale samozřejmě vyjímky potvzují pravidlo a v takovém případě bych vám doporučila upevnit přivolání. Pokud byste měla ještě nějaký dotaz, můžete se na mě obrátit. Krásný den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *