KPPT, z.s. Koclířov 119, 569 11 kppt@email.cz 773 552 419 - Veronika Palová, 728 128 092 - Michaela Cichá, 723 666 867 - Helena Krejčí

COURSING

Zveme Vás na coursingový trénink. Zůčastnit se mohou všechna psí plemena.
Běhat se bude v přirozeném terénu na louce v Koclířově – areál Zdraví (naproti obecnímu úřadu, kde je možné také parkovat).

Mapa místa: https://mapy.cz/s/1Zzdw

Poběží se 2 tréninkové běhy, cena jednoho běhu je 50 kč.

 

Start: 10 hodin

co sebou: očkovací průkaz, dostatek vody a nějaké zázemí, kde bude mít pejsek klid. U potenciálně agresivních pejsků si vezměte náhubek.


Přihlášky vyplňujte na odkaze: https://goo.gl/forms/WYtZdWoQdFifPoX03

Co je coursing?

Coursing je moderní kynologický sport určený pro psy všech plemen a velikostí, založený na přirozené touze psa lovit a pronásledovat kořist. Jedná se o terénní běh za umělou návnadou, která simuluje skutečný pohyb zajíce. Pes má za úkol tuto návnadu chytit. Při coursingu rozvíjí svoji rychlost, obratnost, vytrvalost, ale také inteligenci a schopnost spolupracovat s ostatními psy. Délka trasy 600 – 900 m.

více informací o coursingu najdete zde: www.ceskypes.cz

mezinárodní dostihový a coursingový řád FCI

mezinárodní dostihový a coursingový řád FCI (EN)

coursingový řád klubu Český pes

foto z akce: http://hkubesova.rajce.idnes.cz/Coursing_-_trenink/

 

2 Komentářů

  1. LeKy

    Dobrý den, tento sport me zaujal,jsem si totiž jista tim, že by naší fenku bavil.Je totiž vášnivý lovec,proto už bohužel nechodí v lese na volno. Říkám si akorát, jak tomu psovi vysvětlit, ze ho tímto sportem nepodporuji v aktivitě běhání za „živým cílem“? Nemyslím si,že by byla neposlusna,ale jakmile vidi „živý cil“ a nestihnu ji zastavit hned – je neodvolatelna. Děkuji za Vasi odpověď.

    1. Helena Krejčí (Autor)

      Dobrý den, ono hodně bude záležet na povaze fenečky, ale už jsem se setkala s lidmi, kteří se věnují se svými pejsky coursingu právě proto, aby minimalizovali útěky za zvěří v lese. Psovi totiž tímto sportem nabízíte aktivní pohyb s možností „lovu“ 🙂 a tím pádem to pro něj není tak vzácné a také je více fyzicky unaven, takže v lese pak nemá takovou potřebu. Ale samozřejmě vyjímky potvzují pravidlo a v takovém případě bych vám doporučila upevnit přivolání. Pokud byste měla ještě nějaký dotaz, můžete se na mě obrátit. Krásný den!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *